I Konferencja Kamczacka

Jagoda Kamczacka z dnia na dzień staje się coraz bardziej pożądaną rośliną. Zasługą takiej tendencji jest między innymi jej łatwość w uprawie i liczne walory smakowe jak i zdrowotne. Jednak zainteresowanie uprawą tej rośliny wzrosło z chwilą opublikowania informacji, o tym, że jej owoce nadają się do zbioru kombajnem. To sprawiło, że wielu plantatorom zaświeciła się iskierka w oku, a przedstawicie portalu jagodnik.pl oraz firmy Hortus Media postanowili to wykorzystać organizując pierwszą w Polsce konferencję poświęconą w pełni Jagodzie Kamczackiej. Konferencja odbyła się 12 listopada tego roku w hotelu Panorama w Mszczonowie. Jej zasięg wykroczył daleko poza samą Polskę – świadczy o tym między innymi obecność gości specjalnych: prof. Boba Borsa wraz z żoną Lorettą, którzy przyjechali do nas z Kanady, z Uniwersytetu w Saskatchewan. Zarówno pana profesora Borsa jak i pani Loretty mogliśmy posłuchać podczas fascynujących przemówień na sali wykładowej. Ważnym gościem była również pani Nadieżda Wiktorowna Sawinkowa – hodowca odmian wiciokrzewu oraz pan Piotr Nikołajewicz Miszczuk – dyrektor ośrodka, znajdującego się w mieście Bakczar na Syberii. Samych zarejestrowanych uczestników było ponad 500, co było dla organizatorów bardzo pozytywnym zaskoczeniem i jednocześnie wyzwaniem – wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. My z ręką na sercu możemy przyznać, że sprostali swojemu zadaniu i jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik podzieliłby nasze zdanie. I Konferencja Kamczacka zakończyła się ogromnym sukcesem, a jej zwieńczeniem była uroczysta kolacja, zorganizowana dla wystawców oraz zaproszonych gości. W planach już pojawił się koncept zorganizowania drugiej edycji konferencji. Czy odniesie równie wielki sukces? A może większy? Dowiemy się za rok, lub dwa, ponieważ jeszcze nie zapadła decyzja o częstotliwości organizowania kolejnych edycji konferencji.

 

Klikając tutaj, mogą Państwo obejrzeć prezentacje pokazywane podczas wykładów, które mieszczą się na oficjalnej stronie Konferencji Kamczackiej.

Tutaj natomiast można zakupić książkę, zawierającą zbiór materiałów z I Konferencji Kamczackiej. Jest to esencja zagadnień poruszonych podczas przemówień na konferencji.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego facebooka, gdzie znajduje się fotoreportaż z tego wydarzenia. 🙂