III Międzynarodowa Konferencja Kamczacka 2019 w Jachrance

7 listopada 2019 roku mamy przyjemność gościć na III Międzynarodowej Konferencji Kamczackiej w hotelu Warszawianka w Jachrance.

Popularność sadzonek jagody kamczackiej wzrosła wraz z wprowadzeniem jej na listę produktów spożywczych przez Unię Europejską, co spowodowało możliwość legalnego obrotu jej owocami. Nie zmienia to faktu, iż jeszcze przed wprowadzeniem tej dyrektywy Polska nie miała styczności z uprawą krzewu, bynajmniej – „piąta jagoda” jest uprawiana w naszym kraju od ponad 30-stu lat.

Rosnąca uznanie sadzonek jagody kamczackiej, jej uprawą, pielęgnacją oraz przyszłością skupiło badaczy, rolników oraz innych zainteresowanych na trzeciej już edycji Międzynarodowej Konferencji Kamczackiej, tym razem w Jachrance. W tym roku prelegentami będą naukowcy z Niemiec, Kanady, Rosji, Szkocji oraz Polski. Wydarzenie podzielone jest na trzy panele dyskusyjne, a wystąpienia będą tłumaczone na żywo w języku polskim i angielskim.

My również zapraszamy na nasze stanowisko, które będzie wyróżnione poniższym roll-upem. Z przyjemnością podzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem w uprawie sadzonek jagody kamczackiej, dyskusją oraz zaprezentujemy naszą ofertę sadzonek, którą zajmujemy się w naszej szkółce od ponad dwudziestu lat.

Serdecznie zapraszamy i życzymy owocnych łowów 🙂