Działalność

Firma powstała na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od samego początku nasz cel oraz dewiza to zaopatrzenie naszych klientów w najlepszej jakości sadzonki. Działamy na rynku zarówno krajowym jak i zagranicznym, dzięki starannemu doborowi odmian roślin i niewyczerpanej woli do dalszego rozwoju, jesteśmy znani i uznawani. Zaczynaliśmy naszą przygodę ze szkółkarstwem od truskawek oraz porzeczki. Następną rośliną była malina, która stała się naszą główną produkcją. Z biegiem lat staraliśmy się poszerzać naszą ofertę, dodając do niej rośliny takie jak: jagoda kamczacka, winorośl, jeżyna i wiele innych roślin jagodowych. Dzisiaj w naszej szkółce przeważa produkcja sadzonek porzeczki oraz maliny, jednak zwiększamy produkcję jagody kamczackiej ze względu na coraz większe zainteresowanie tym gatunkiem.

Jakość

Jak już wspominaliśmy, naszym motto jest jakość sadzonek. Osobiście egzekwujemy i dobieramy odmiany roślin do naszych nasadzeń. Nieustanie szukamy nowych odmian roślin, nie tylko wyhodowanych w kraju ale również za granicą. Jesteśmy udziałowcami w firmie Niwa zajmującej się hodowlą nowych odmian roślin, pod okiem naukowców takich jak dr. Jan Danek, dr. Agnieszka Orzeł oraz Katarzyna Król. Rośliny mateczne wysokiej jakości w większości otrzymujemy prosto od hodowców. Co roku powiększamy produkcję roślin w pojemnikach, których zaletą jest elastyczność pory handlu i nasadzeń. Tunele foliowe pozwalają nam na specjalistyczną pracę przy roślinach wymagających dokładniejszej pielęgnacji. Nasze nasadzenia prowadzimy na powierzchni ok. 150ha. Pozwala nam to na nasadzenia na świeżych polach i prawidłowy płodozmian, na kolejne szkółki lub plantacje. Staramy się zakupywać licencję z całego świata aby dorównywać rynkowi, który co roku staję się bardziej wymagający. Wgląd i analiza rynku jest dla nas niezbędna, co pomaga nam podołać wymaganiom.

Rozwój

Nieustannie inwestujemy pieniądze w nowe technologie procesu produkcji, co umożliwia nam obniżanie cen naszych produktów. Wraz z nowymi maszynami i pomysłami, ulepszamy także jakość i ilość naszego materiału. Każdego roku staramy się również zwiększać nasz areał ze względu na rosnący zbyt i zainteresowanie naszymi roślinami.

Przyszłość

Nasza firma stara się zaopatrzyć rolników w alternatywne uprawy. Wywodzi się to z naszej analizy spadku opłacalności upraw tradycyjnych. Wiele osób wycofuje się z roślin okopowych i zbóż i rozpoczyna produkcję owocową.  Namawiamy ich często do zainteresowania się roślinami jagodowymi które dzięki zbiorom i uprawom mechanicznym nie wymagają dużego wkładu ludzkiego, dzięki czemu koszty długoterminowe są też mniejsze.

Nasz asortyment

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi sadzonkami, można znaleźć je w naszym sklepie internetowym. W punktach sprzedaży i sklepach ogrodniczych, oraz na imprezach tematycznych, o których wcześniej informujemy na naszej stronie internetowej oraz facebooku. Mamy doświadczenie w wysyłce roślin, aby towar nie tracił na jakości i zdrowotności. Nasza cała produkcja jest pod stałą kontrolą Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Namawiamy do odwiedzenia naszej szkółki i zapoznania się z ofertą. Skontaktować można się z nami poprzez email i telefonicznie. Więcej informacji znajdziecie w zakładce KONTAKT.